MİSYONUMUZ

KIZÇEV; kadının gücünün toplumun gücü olduğuna inanan ve bu bağlamda hayatın her alanında etkin insanlar yetişmesine katkı sağlayan bir sivil toplum kuruluşudur. 

VİZYONUMUZ

Misyonu doğrultusunda ilerleyen, alanında en etkin dernek olmaktır. 

KURULUŞ AMACIMIZ

21. yüzyılın hızla değişen şartlarına toplumumuz ve ayrıcalıklı olduğuna inandığımız sevgili genç kızlarımız ne kadar hazırlar? Dünya hızla ilerlerken bir an bile durmak ya da odağı kaybetmek geride kalmaya sebebiyet verebilir. Bu durumun sizleri ne kadar kaygılandırdığını biliyor ve bu yarışta değerlerinizden de vazgeçmeden emin adımlarla yürüyebilmeniz için tüm olanakları sizler için kullanmaya ve daima yanınızda olmaya çalışıyoruz. Kurulduğumuz ilk günden beri yaşamın tamamını kapsayan bu yarışta fırsat eşitlemenin yollarını arıyoruz.

Bu fırsat eşitliğini sağlayacak olan öncelikle sizin inancınızdır. Bu inançla kendinizi ve yapabileceklerinizi fark edebilir, yetkinliklerinizi arttırabilir, size inisiyatif aldırabilecek uzmanlıklara sahip olabilirsiniz. Ta ki sürekli eğitim ve gelişim sürecine girebilesiniz. Kızçevder’ in de kuruluş amacının da bu konularda yanınızda yer almak olduğunu bilmenizi isteriz.

Sosyal bir varlık olan insanın, insanlığını tamamlayabilmesi elbetteki topluma ve çevreye duyarlı olmasıyla gerçekleşebilir. Bu duyarlılık hakkı savunabilmeyi gerektiriyor. Ne var ki, bu savunmanın da metodları var. İşte tam da bu noktada çağımızın en büyük gereksinimi olan iletişimin gücü devreye giriyor. Haklarını bilen, bir o kadar da empati kurabilen bir toplumu siz de istemez misiniz?

Tüm bu değerlere sahip bir birey düşünün. Böyle bir birey iç motivasyonunu kolay kolay kaybeder mi sizce? Bunları uygulamak, yazmak kadar kolay değil… Ama birlikte daha iyiye gidebileceğimizi de biliyor ve var gücümüzle çalışıyoruz. Uygulanması gereken reçetelerle birlikte çalıştay ve eğitimlere devam ediyoruz. Geleceğin toplumunu inşa edecek “Erdemli Kadın” projemizin girişini başlatmış oluyoruz.

Gençlerle olan diyaloglarımızdan yola çıkarak birinci fazda ünivesiteli genç kadınların yaşadıkları zorluklar bizi onların istedikleri eğitimlere ve yetkinliklere yönlendirdi. Bu amaçla çeşitli eğitimler ve faaliyetler oluşturuldu. Sitemizde eğitimlerle ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz. Ayrıca güvenle gelip kitap okuyabileceğimiz sınırsızca ders çalışabileceğimiz bir de kütüphane kurduk. Buyrunuz, geliniz bir çayımızı kahvemizi içiniz. Biz de size “Var” olduğunuz için teşekkür ederiz.

Sevgilerle…