”BÜYÜMEK” KONULU REELS YARIŞMASI

KIZ ÇOCUKLARI EĞİTİM DERNEĞİ ‘’ BÜYÜMEK ‘’ KONULU REELS YARIŞMASI TAAHÜTNAMESİ   Bu taahhütname 20 Nisan-20 Mayıs tarihleri arasında instagram da gerçekleştirilecek olan kısa video (reels) yarışmasıdır. Bu yarışma gençlerin kendilerini ifade ederken değişen iletişim araçlarını doğru ve etkin olarak kullanımının sağlanması amacıyla düzenlenecektir. Taahhütnamenin kapsamının detayları aşağıda belirtilmiştir. 3.1. Katılım Şartları 3.2. Ön Değerlendirme 3.2.1. Yarışma Komitesi 3.3. Değerlendirme…

‘İLHAM VEREN KADINLAR’ SEMİNERİ 3 Mart Pazar günü Kadınlar Günü vesilesiyle Aspera Altunizade Otel’de gerçekleşen “İlham Veren Kadınlar Semineri”nde bursiyerlerimize, yönetim kurulu ve katılımcılara ev sahipliği yaptık. Bu özel etkinliğe 200’den fazla kişi katılarak, derneğimiz en büyük etkinliklerinden birine imza attı. Seminerin açılış konuşmasını yapan Yönetim Kurulu Başkanı Mehlika Gürsoylu, etkinliğin anlam ve önemine vurgu yaparak, bursiyerlere eğitim hayatları boyunca…

N KOLAY 18.İSTANBUL YARI MARATONU

N Kolay 18. İstanbul Yarı Maratonu’nda derneğimiz adına koşan ve başlatmış oldukları “Eğitimde Kız Çocuklarına Destek” kampanyası ile 46 kız çocuğunun bir yıllık eğitim giderini karşılayan Daikin Türkiye Ailesi’ne kız çocuklarının eğitimine vermiş oldukları destek için çok teşekkür ederiz. Hep birlikte iyilik peşinde koşmaya devam edeceğiz.

KIZÇEV İFTAR YEMEĞİ

Bursiyerlerimizin katılımlarıyla çok keyifli bir iftar yemeği gerçekleştirdik. Katılan herkese teşekkür ederiz.

‘ASLINDA BEN ‘ SEMİNERİ

Derneğimizin Genel Merkezinde Sn. Pınar Sayan’ın katılımlarıyla ‘ Aslında Ben ‘ konulu seminerimizi gerçekleştirdik. Katılan herkese çok teşekkür ederiz.

DÜNYA ÇOCUK HAKLARI GÜNÜ KONFERANSI

20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü konulu konferansımızı gerçekleştirdik! Dernek genel merkezimizde Avukat Fırat Çiçek katılımıyla gerçekleştirdiğimiz konferansta Türkiye ve dünyada çocuk haklarına ilişkin bilgiler edindik.

KIZÇEV 4 YAŞINDA

KIZÇEV 4 YAŞINDA! 18 Ekim 2018’de kurduğumuz Kız Çocukları Eğitim Derneği’nin bugün dördüncü yılını kutladık.Hayallerimizin peşinden giderek çıktığımız bu yolda kız çocuklarımızın akademik başarılarının yanı sıra sosyal yaşantılarına da katkı sağlayarak büyük bir aile olduk. Bu anlamlı günde bizi yalnız bırakmayıp yanımızda olan herkese çok teşekkür ederiz.

FATİH SULTAN MEHMET KÖPRÜSÜ’NÜ YEŞİLE BOYADIK

KIZÇEV olarak kurulduğumuz günden bugüne kadar birçok kız öğrencinin hayatına dokunduk. Hedefimiz toplumsal fayda sağlayarak kız çocuklarımızın kendi gücünü keşfederek güçlenmelerini sağlamak bunun için de birçok farkındalık çalışması yapmaktayız. Bu yıl 11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü’nde farkındalık yaratmak amacıyla Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nü logomuzun rengi olan yeşil renkle aydınlattık.

KIZÇEV DÜNYA KIZ ÇOCUKLARI GÜNÜ’NÜ KUTLADI

11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü’nü KIZÇEV’de şenliklerle kutladık.Bu anlamlı günde kız çocuklarımız için iyi dileklerde bulunup,uçurtmalarımızla gökyüzünü süsledik. Dünyanın her yerinde yaşanılan toplumsal cinsiyet eşitsizliğine karşı var olmaya devam eden kız çocuklarımızın;sosyal,kültürel,ekonomik olarak insana yakışır bir hayat sürmeleri için KIZÇEV olarak var olmaya devam edeceğiz.

MUM ATÖLYESİ

KIZÇEV’in öğrencileri için yapmış olduğu sanat atölyelerine bugün bir yenisini daha ekledik. KIZÇEV bugün mum atölyesindeydi. Güzel kokulu,bol renkli bir gün geçirdik.

BEYOĞLU/GALATA GEZİSİ

Beyoğlu’ndan KIZÇEV geçti.Tarihin izini sürdüğümüz güzel bir gezimizden hatıra?

DÜNYA İNSANİ YARDIM GÜNÜ ETKİNLİĞİ

19 Ağustos Dünya İnsani Yardım Günü bir kutlama günü değil bakmak ve duymak için güzel bir gün. Bugünü anmak, içinde bulunduğumuz dünyaya iyilik yaymak için biz de KIZÇEV olarak Çorbada Tuzun Olsun Derneği ile birlikte gıda dağıtımında bulunduk, kendilerine bize bu imkanı sağladıkları için teşekkür ederiz. Sosyal faydamızın daha da artacağı, güzel bir dünya için hep birlikte azim ve fedakarlıkla çalışacağız.