Yazarlığa Hazır Mısınız?

KIZCEVDER desteklediği öğrencilerin daha yaratıcı ve sorgulayıcı olmasını hedefler. Bu sebeple benimsediğimiz ve uygulamaya çalıştığımız enneagram programı dâhilinde yeteneklerinizin keşfine katkıda bulunmak istiyoruz. Kendini tanımak ve sorgulamak üzerine yayınladığımız özgün yazılarla da öğrencilerimize katkı sunmaya çalışıyoruz.

Bu etkinliğimizde öğrencilerimizden geçmiş faaliyetlerimiz ve sitemizdeki mevcut yazılardan hareketle “kendilerini tanıma ve kendi yaşam sorgulamaları” üzerine birer yazı yazmalarını istiyoruz. Burada amacımız yazarken kendimizle ilgili düşünebilme ve kendi yaşamımızdaki değişimi gözleme yeteneğimizi geliştirmektir. Yazı yazmak düşünceyi sistemleştirmesi açısından bireysel sorgulamamıza katkı sunacaktır.

Bazı Hatırlatmalar

  • Yazılar serbest stildir ve kelime ya da sayfa sınırı yoktur. İstediğiniz şekilde kurgulayabilirsiniz.
  • Son yıllarda kişisel gelişiminizde değişim yaşamışsanız bunu neye borçlusunuz? Değişim yaşamadıysanız nedenleri sizce nedir? Kendinizi yeterince tanıdığınızı düşünüyor musunuz? Zayıf yönlerinizi tespit edip bunlar konusunda çıkış yolları belirlediniz mi? Hayatınızı değiştirmek için kurallar koyar mısınız? Bunları uygulamada başarılı mısınız? Bu soruları rehber alarak yazınızı yazabilirsiniz.
  • Yazınızın edebi açıdan değerlendirilmesini arzu ederseniz KIZCEVDER gönüllüsü uzmanlar yazınızı inceleyip size mail yoluyla dönüş yapacaklar. Bu durum yazma yeteneği olan veya yazı yazmak isteyen arkadaşlarımızın kendilerini geliştirmelerine katkı sağlayacaktır.
  • Uygun görülen yazılar, yazarın onayıyla sitemizde ve basılı yayınlarımızda yayınlanacaktır.
  • Makale göndermek için son tarihiniz 30 Aralık 2020.
  • “YAZINIZI BİZE GÖNDERİN” kısmından mail yoluyla yazınızı bize iletebilirsiniz.


YAZINIZI BİZE GÖNDERİN