Yazarlığa Hazır Mısınız?

KIZCEVDER desteklediği öğrencilerin daha yaratıcı ve sorgulayıcı olmasını hedefler. Bu sebeple benimsediğimiz ve uygulamaya çalıştığımız enneagram programı dâhilinde yeteneklerinizin keşfine katkıda bulunmak istiyoruz. Kendini tanımak ve sorgulamak üzerine yayınladığımız özgün yazılarla da öğrencilerimize katkı sunmaya çalışıyoruz.

Bu etkinliğimizde öğrencilerimizden geçmiş faaliyetlerimiz ve sitemizdeki mevcut yazılardan hareketle “kendilerini tanıma ve kendi yaşam sorgulamaları” üzerine birer yazı yazmalarını istiyoruz. Burada amacımız yazarken kendimizle ilgili düşünebilme ve kendi yaşamımızdaki değişimi gözleme yeteneğimizi geliştirmektir. Yazı yazmak düşünceyi sistemleştirmesi açısından bireysel sorgulamamıza katkı sunacaktır.

  • Yazılar serbest stilde olup kelime ya da sayfa sınırlaması yoktur. İstediğiniz şekilde kurgulayabilirsiniz.
  • Son yıllarda kişisel gelişiminizde değişim yaşamışsanız bunu neye borçlusunuz? Değişim yaşamadıysanız nedenleri sizce nedir? Kendinizi yeterince tanıdığınızı düşünüyor musunuz? Zayıf yönlerinizi tespit edip bunlar konusunda çıkış yolları belirlediniz mi? Hayatınızı değiştirmek için kurallar koyar mısınız? Bunları uygulamada başarılı mısınız? Yazınızı bu soruları rehber alarak yazabilirsiniz.
  • Yazınızın edebi açıdan değerlendirilmesini arzu ederseniz “YAZINIZI BİZE GÖNDERİN” kısmından mail yoluyla bize iletebilirsiniz. 
  • Bu sayede KIZCEVDER gönüllüsü uzmanlar yazınızı sizin için inceleyip mail yoluyla görüş ve önerilerini sunacaklar. Bu çalışma ile yazma yeteneği olan veya yazı yazmak isteyen arkadaşlarımızın gelişimlerine katkı sağlanması amaçlanmaktadır.
  • Uygun görülen yazılar, yazarın onayıyla sitemizde ve basılı yayınlarımızda yer alacaktır.
  • Makale göndermek için son tarihiniz 30 Aralık 2020.

ENNEAGRAM YAŞANTI GRUBU ATÖLYESİ

Enneagram yolculuğumuz eğitimlerimizden sonra atölyelerimizle devam ediyor. Her ay gerçekleştirdiğimiz Enneagram Yaşantı Grubu Atölyesinin birincisini 26 Ocak Perşembe günü saat 21.00’de Klinik Psikoloğumuz Alev Yenidünya eşliğinde gerçekleştireceğiz. Enneagram Yaşantı Grubu Atölyelerinin Katılımcıya  Katkıları: Mizaç motivasyonlarını en doğru şekilde bulabilmesi Yaşarken farkına varmadığı otomatik olarak görülmesi ve bunun altında yatanları bulması Kendi bölgeleriyle ilgili depolaman diğerlerinde etkiyi dinleyerek elde etmesine Katılım bedenini daha…